Dr. Neubauer Killer PRO EVO

Dr. Neubauer Killer PRO EVO - obalKeď ma kamarát , ďalší materiálový maniak, Szabo Laco upozornil, že Dr. Neubauer má na stránke nový poťah Killer PRO EVO, tak aj keď som nemal vôbec žiadne informácie k nemu, hneď som jeden objednal od p. Karkuša z firmy DALISport , ktorý je dovozcom tejto značky pre SR (odkaz na produkt tu)

Stačilo pre mňa, že je to Dr. Neubauer a Killer.
Poťah tam dorazil už v pondelok, ale nemal som čas, tak som ani nestresoval, ale zhodou okolností tam bol Lali Novotný nakupovať, tak mi ho zobral domov.

 


Rozbalenie


Killer RPO EVO - váhaPo rozbalení prvé udrie do očí modrá špongia a kvôli tmavému pozadiu (špongii) aj poťah vyzerá tmavšie. Kocka váži okolo 46,4g … takže orezaný bude asi rovnako ťažký ako ostatné Killery … cca 30-34g

Oproti klasickému Killeru alebo Killer PRO (obe oranžové špongie) má EVO špongiu modrú, hustú, tvrdšiu ako Killer ale mäkšia ako Killer PRO.

Ale hlavný rozdiel je v šírke a hustote špuntíkov. Killer aj Killer PRO majú hornú vrstvu úplne rovnakú, rozdiel je iba v špongii. Killer PRO EVO je úplne iná guma. Väčší rozstup, a hlavne tenšie špuntíky. Dnes som nestihol nalepiť, ale zajtra lepím, a testujem. Špuntíky sú veľmi podobné poťahu Explosion, iba guma EVO je pružnejšia, má menšie trenie a špunty sú hustejšie.

Podľa toho čo takto na prvý pohľad vidím, má s Killermi spoločné iba meno … aj keď Neubauer píše, že je to rovnaké a rozdiel je iba v špongii … ja som dostal poťah ktorý je úplne niečo nového … no uvidíme.

Prvý tréning :

Tak je to Killer. Ako písal výrobca poťah má väčšiu dynamiku. Málokedy sa stane, že sa nadchnem po prvom tréningu, ale teraz áno. Killer v 1.3 hra úplne inak ako v 1.8mm. V 1.8 je ľahšia hra vrchom, a má lepší záber do loptičky. S 1.3 je hra zameraná skôr na rušivé bloky, a občasné výpady, ktoré sú sakra nepríjemné. Ale hra je s tým 1.3mm poťahom ťažšia a nezáživná… kým si na neho nezvykneš. Každý si myslí, že zoberie takýto poťah a bude hneď s ním hrať  a bude úspešný … tento poťah je naozaj rušivý, ja zo hry s ním veľa ťažím … ale trvalo mi to roky kým som sa s nim naučil hrať! Trvalo to skoro 4 roky , a to ho využívam tak na 35% z jeho možnosti. Hra s takýmto tipom poťahu vyžaduje veľa veľa trpezlivosti a treba si pripustiť to, že prvé sezóny budú skôr samé prehry, bude to deprimujúce, ale keď vydržíš aspoň rok … tak ťa tiež nebudú mať radi ako mňa :-)))

KILLER PRO EVO išiel naozaj trochu dopredu. Doniesol vyššiu dynamiku, pocitovo vyššiu kontrolu , bez straty rušivosti!
V poslednej dobe keďže sú tie vysoké teploty, veľmi trpím s hrou s Killerom … poťah veľmi zmäkol, je oveľa pružnejší ako je zvykom a vyžaduje úplne inú hru … hra je teraz pre mňa utrpením.
Dnes nalepený Killer PRO EVO priniesol dnes to, na čo som zvyknutý od Killeru … malé trenie, tvrdšie puntíky, stredne tvrdá špongia ktorá zaručuje dosť dobrú rušivosť. Možno aj užšie štuple majú veľký vplyv, že loptička často zaplachtí vo vzduchu a neočakávane spadne na koniec stola. Protihráč veľakrát nevede odhadnúť rotáciu ktorá tam bola. Oproti klasike ako som písal je naviac vyššia rýchlosť, ktorá umožňuje aktívnejšiu hru aj vrchom, zas pri blokoch si musím dať väčší pozor.

Viem, že po jednom tréningu nie je dobré robiť závery a dúfam že sa vlastnosti veľmi nezmenia po rozohraní poťahu. Som zvedavý na ďalšie tréningy.

Môj záver po prvom tréningu:
  • stredne tvrdá špongia
  • vyššia rýchlosť, umožňuje aktívnejšiu hru
  • rušivosť zostala minimálne rovnaká
  • lepšia kontrola

Pridať Komentár