Bratosesterský súboj ….

V tomto kole sa odohral zápas, ktorý možno smelo nazvať ako zápas kola, možno aj ako zápas prvej polovice súťaže. DS Modré Motýle vs DAC Kincsei. Bratosesterský súboj. Prvý raz v ére COOP Ligy DS sa stalo, že proti sebe nastúpili súrodenci a to ešte v takom vypätom zápase. A po prvý raz v ére všetkých nižších líg, aj keď toto je 1. COOP Liga … 🙂 sa stalo, že zápas bol prenášaný live….. Zápas mal úspech, čoho dôkazom je aj viac ako 300 sledovaní na yutube !!! Zápas ma svoju atmosféru. Motýle chceli na Kinčušky zapôsobiť predzápasovými gratuláciami, pripravenou show …. veď snáď sa nebudú tak sústrediť  …. Ako to dopadlo ? Poklady vyhrali najtesnejším rozdielom, zapôsobili svojou bojovnosťou, ktorú im môžu iné družstvá len a len závidieť, svojou vyrovnanosťou, veď ktorákoľvek hráčka spravila toľko bodov ako najmenej bodujúci traja hráči domácich. Zápas bol vyrovnaný a rozhodlo sa až v poslednej zmene. Tento zápas bol oslavou okresného a možno aj krajského pingpongu a ukázalo sa, že pri troche chcenia sa dá aj takýto zápas zorganizovať na vysokej úrovni. Podľa posledných informácií z tábora Modrých Motýľov, takéto live prenosy budú pokračovať aj naďalej.

V ostatních zápasoch sa zrodili vysoké víťazstvá niektorého z družstiev.

Ohradský Piráti podľahli hráčom Gabčíkova pomerne hladko, aj keď zo začiatku to bol vyrovnaný zápas. Ale za stavu 4:4 hostia šnúrou šiestich bodov za sebou rozhodli zápas vo svoj prospech a potom sa zápas len „dohrával“.

Orechovský Vlci si poradili s nováčikom súťaže z Povody jasne. Po  počiatočnom domácom nápore a vedení 5:1 sa hostia na chvíľu vzchopili a znížili na rozdiel jedného bodu, ale potom sa Vlci rozhrýzli a dovolili hosťom uhrať už len dva body a tak sa zrodilo pomerne jasné víťazstvo domácich.

V zápase Betonárov z Veľkého Medera a DS Béčkom nastúpili za domácich v základe tri generácie jednej rodiny. To je tiež taká raritka. Ale aj tak to na jasné víťazstvo domácich to bohate stačilo. Hostia v podstate nič nepredviedli a už od začiatku prehrávali 1:7 a bolo „vymaľované“.

Líder súťaže z Trhovej Hradskej nedal absolútne žiadnu šancu hráčom z Vrakúňa, ktorí nastúpili bez svojich dvoch opôr, a tomu zodpovedá aj výsledok zápasu. Hostia sa nezmohli takmer na nič a svoj prvý bod vo dvojhre získali až za stavu 14:1. 

Tešme sa na ďalší vrchol tejto polovice súťaže, keď budúci týždeň privítajú Kinčušky hráčov Trhovej Hradskej …

preceda

Pridať Komentár