Po skoro štyroch mesiacoch sa skončila prvá polovica základnej čťasti COOP Ligy DS. Aká bola? Ako dopadli družstvá? Čo možno očakávať v druhej polovici? Skúsim to teraz trochu načrtnúť.

V prvej Lige sa odohralo spolu 78 zápasov, z ktorých len 4 skončili nerozhodným výsledkom a našťastie žiadny nebol skontumovaný. Družstvá sa vedeli dohodnúť na jednotlivých dátumoch a vyšli priateľsky v ústrety ak to druhému družstvu nebolo vhod. To je pozitívne zistenie.

Ak by some porovnali soma/vonku zápasy, takes mistime, že dome prostredie bolo „skutočne domáce“ len 50% prípadov. Hostia vyhrali presne 39 zápasov. Najnevyrovnanejšími družstvami sú Gabčíkovo, ktoré doma vyhralo len 1 zápas ale vonku až 5. Druhým takýmto „extrémom sú Motýle, ktoré doma vyhrali len 3-krát, zato vonku až 6 krát a ani raz neprehrali.

Najčastejším výsledkom sa stretnutia skončili pomerom 13:5 a 11:7, a to až po 20% všetkých zápasov, a 10:8 a 15:3 a to v 15% zo všetkých zápasov. Výsledok 18:0 sa nezrodli ani raz.

Tabuľka so v podtstae rozdelila na dve polovice. Prvú „polovicu“ tvoria družstvá postupových miestach do play off a druhú „polovicu“ tvoria dsrusžtvá na 9-13 mieste. Tieto drusžtvá budú s najväčšou pravdepodobnoaťou bojovať o zotrvanie v prvej lige. Rozdiel medzi ôsmym a deviatym miestom je až 5 bodov, čo je rozdiel troch víťazstiev, čo nebude také jednoduché dobehnúť.

Lídrom súťaže je družstvo Trhovej Hradskej, ktoré sa oproti minulému roku posilnilo a bývalého hráča svetovej úrovne, okolo krotého ostala stará osvedčená partia hráčov, ktorí podávajú vyrovnané výkony. Bude veľmi ťažké ich kotrémukoľvek družstvu ich zdolať. Zatiaľ startili jediný bod a to s prekvaním súťaže, DAC Kincsei.

DAC Kincsei sú najväčším prekvapením súťaže. Po vstupe do súťaže boli niektorí skeptický voči ich účasti, ale svojou pritomnosťou v nej ju obohatili, a to z rôznych hľadísk. Ich prístup k súperom, ich prístup k zápasom, ich bojovnosť vyrazil všetkým ostatním družstvám dych ….. Nastupujú na každý zápas „vyhecované“, pripravujú sa na každý zápas po taktickej stránke, povzbudzujú sa, sú hlučné, sú bojovné …. Potrebovali sme niečo iné? Nie, takto to má byť. Ale pozor, baby !!!! Na odvetu sa pripravujú všetky družstvá, a ž tam nebude ani kúsok podcenenia… 🙂 len tak ďalej …

Hurikán zo Šamorína sa na začiatku pomaly rozfúkaval. Prehrával zápasy a strácal body v zápasoch, v ktorých to ani on nepočítal. Postupne sa ale dostával do tempa a na konci „polčasu“ sezóny je na mieste, na ktorom by asi mal byť…

Modré Motýle začali sezónu piatimi vťazstvami, ale potom prišle séria troch prehier za sebou a to na vlôsatných stoloch a navyše s priamymi súpermi o najvyššie oriečky tabuľky. Družstvo hrá od stredu sezóny nevyrovnane, nervozne, neužíva si hru, ale oči má stále na výsledku….A takto, bez ľahkosti saa vyhrávať nedá …. V druhej polovici budú musieť popracovať na svojej psychike, ak chcú pomýšľať vyššie méty.

Betonári z Veľkého Mederu sú obdobný prípad ako Hurikán. Začali s nevyrovnanými výkonmi, zranil sa im stabilný hráč základne zostavy. Museli hľadať ya neho náhradu a našli ju v hráčovi vyššej SR úrovne, ktorý priniesol do družstva pokoj v podobe istých bodov. Od toho momentu „betonári“ hrajú pojnejšie a derú sa v tabuľke stále vyššie a vyššie.

Baka je nevyspytateľné družstvo, pri ktorom človek nikdy nevie, čím prekvapí. Môže prísť v najsilnejšej zostave, prísť len traja, ale aj neprísť…. Kto vie, čo ich motivuje k takémuto jednaniu…?! Ak by chceli a nastupovali by stále v najsilnejšej zostave, mohli by okupovať vyššie priečky ako sa momentálne nachádzajú. Toto im asi vyhovuje a čakajú v závetrí tých lepších družstiev.

Gabčíkovo má vo svojom strede jedného dorbého hráča, okolo ktorého hrá partia „starších“ pánov, ktorí ale vedia poriadne podkúriť aj tým silnejším družstvám ak majú deň. Ak svoj deň nemajú, tak sú schopní prehrať aj s relatívne slôabým družstvom. Zatiaľ sa držia v pokojnom strede a čakajú na svojho súpera do play off….

Nováčik súťaže z Vrakúňa sa posilnil o dvoch bývalých druholigistov, ktorí mnajú napomôcť družstvu zotrvať v prvej lige. Tak sa zdá, že táto taktika im vychádza. na začiatku sezóny nastupovali v najsilnejšom zložení a vyhrávali zápasy pre nich dôležité. Postupom času sa ich výsledky neúčasťou ich silnejších hráčov zhoršovali, ale stále okupujú postupovú ôsmu priečku a pru podobnej taktike ako v prvej polovici si ju môžu udržať, resp. aj vylepšiť.

Orechovský Vlci sú prbvým družstvom „druhej polovice“ tabuľky. Je to „materiálové“ družstvo, s ktorým sa hrá ťažko. Na vyššie umiestnené družstvá výkonnostne nemajú a s družstvami svojej „úrovne“ hrajú vyrovnané zápasy. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vyhnú zápasom o vypadnutie z ligy.

Ohradskí Piráti sú jedným z nemilých prekvapení, keď po minuloročnej finálovej účasti a druhom mieste sú v tejto sezóne až na priebežnom 10. mieste. Treba povedať, že sa oslabili hráči ktorí hrajú zatiaľ nedokážu nadviazať na minuloročné výsledky. Ak sa chcú vyhnúť bojom o záchranu, budú musieť pridať na plyn….

DS „béčko“ hrá to na čo má. Strierdajú hráčov, hrajú pre potešenie, ale výsledky sú zatiaľ zlé. Majú síce trojbodový náskok pre vypadávajúcim, ale pár zápasov to môže obrátiť a kľudne môžu vypadnúť do druhej ligy. takto sú zatiaľ na 11.mieste, ktoré zaručuje baraážový zápas s druhým družstvom nižššej ligy o zotrvanie v súťaži.

Hajrá Abony je asi najväčšie prekvapenie súťaže….ale to negatívne. Družstvo ostalo v tom istom zložťení, ako je už niekoľko rokov, hrajú relatívne dobrý pingpong ale niečo tomu chýba. A to niečo je víťazstvá. Ak nebudú vyhrávať zápasy a to hlavne s družstvami rovnako v „druhej polovici“ tabuľky, tak sa ľahkp môže stať, že po niekoľkých rokoch vypadnú do druhej ligy.

Druhý nováčik súťaže, Povoda, je tu aj podľa ich slov na skusoch, aby okúsili, ako sa hrá pingpong na trochu vyššej úrovni. Ku cti im slúži, že hrajú každý zápas, každý zápas bojujú a prehry neberú tragicky, ale ako „školné“… Nech sa im v druhej polovici podarí vyhrať aspoň jeden zápas …

Po vytúženom oddychu sa spolu stretneme v druhej polovici sezóny v novom roku. Ale pred zahájením súťaže budú organizované Majstrovstvá okresu COOP Ligy DS, na ktoré Vá všetkých srdečne pozývame.

Príjemné sviatky

preceda

Pridať Komentár