Najkrajší deň Vám prajem.

Možno existuje lepší pozdrav medzi hráčmi stolného tenisu, ale ja ho nepoznám. Tak tiež nepredpokladám, že sem budem prispievať článkami a postrehmi zo sveta stolného tenisu. Mám k tomu jednoduchý dôvod. Raketu som držal naozaj veľmi zriedkavo. Vlastne moje prvé stretnutie zo stolným tenisom bolo, keď som mal 14 rokov a prekročil som prah izby, vtedy mojej veľkej lásky, teraz mojej celoživotnej lásky – manželky.

V celej izbe na poličkách ležali rôzne rakety a rôzne loptičky. Prišlo mi to ako celkom rozsiahla zbierka. Na otázku ako k tomu prišla, sa usmiala a odvetila.

„ Môj krstný otec mi to nosí s turnajov. Je rozhodca, ping-pong je jeho záľuba a vášeň. Je nadšenec stolného tenisu. “

V tomto momente preskočím v čase o viac ako 30 rokov. Sedím podvečer v kaviarni so šéfredaktorom jedného časopisu a z otázkou „ Nebudem Vás rušiť? „ prisadol si k nám Peťo, ktorého stretávam v kaviarni. V krátkosti, prišla reč na ping pong. Prišla reč na nadšencov.

Nepovedal som o manželkinom krstnom otcovi. Len som sa spýtal, či je webová stránka. Odpoveď znela nie, ale niekto na nej pracuje. V krátkom slede prišlo pár otázok a pár odpovedí.

Ja : V akom je štádiu ?
Peťo : Moment. /telefonuje
Peťo : Prečo ?
Ja : Vyrobime Vám ju
Peťo : Čo to bude stáť ?
Ja : zapatíte si režiné náklady na hosting, domenu a template.
Peťo : Prečo ju cheš vyrobiť ?

Tu to preruším.

Skočím o pár dní ďalej. Je štedrý večer a ja sedím pri štedrovečernom stole s krstným otcom mojej manželky. Mal som odovzdať pozdrav a úprimne som bol zvedavý na reakciu. Pozdravuje Vás Peťo Koprda. Neviem čo som čakal. Vlastne viem. Čakal som že uvidím staručkého pána ako prižmuruje oči a premýšľa nad menom, ako hľadá v pamäti a snaží sa vybaviť si spomienky.

Vôbec som nepochopil čo sa zrazu stalo. Okamžite veľký úsmev a otázka. Ty poznáš Peťka? Ako sa má ? A spústu ďalších otázok. Strávili sme štedrý večer v dlhočiznom rozhovore o dunajskostredskom stolnom tenise. O jeho zašlej sláve, o sústredeniach v Tatrách. Zaujimavostiach o ktorých vie len človek, ktorý celý život žil stolným tenisom.

Už Vás viac nebudem zdržovať. Na záver prichádza odpoveď prečo máme venovať desiatky hodín práce na výrobe web stránky COOP Liga.

Pre nadšených nadšencov. Pre krstného otca mojej manželky. Pre krstného otca stolného tenisu v okrese Dunajská Streda.

Pre pána Štefana Čupku.

 

Jojo Samek

Pridať Komentár