Asi 5 rokov používam na lepenie poťahov iba lepidlo Revolution No. 3. Na to lepidlo nedám dopustiť, a to z týchto dôvodov:

 • ľahko ide dole z poťahu
 •  je ideálny na lepenie OX tráv ( nepoužívam, ale keď som lepil kamarátom, tak lepšie lepidlo na toto som nenašiel, a hráč s OX odvtedy nedá nato dopustiť)
 • dokážem ovplyvniť zrýchlenie kompletu
 • nemám problém s odlepovaním
 • dlhá výdrž

Ale v poslednej dobe som si všimol, že v rovnakej cene začali dodávať toto lepidlo namiesto 110ml … iba 100ml. Každý si povie, že je to zanedbateľné, ale pri takom bežnom lepení, sú to až 3 rakety … čo zas nie je málo. Ďalšie čo som si všimol, tak v poslednej dobe ani konzistencia nie je ako bola zo začiatku. Lepidlo je veľmi vodnaté … proste je až neobvyklé tekuté. Na kvalitu lepenia nemá vplyv, lebo lepidlo nie je horšie, ale je to citeľné na spotrebu ! Pri tak vodnatom lepidle sa spotrebuje viac.

Revolution vs. Stiga Connect Glue

Revolution vs. Stiga Connect Glue

Pri jednej návšteve obchodu Stiga som spozornel, keď som videl ich novinky a nové lepidla. Tak som poprosil predajcu, či by som sa mohol pozrieť na lepidlo Stiga Connect Glue. Majú ich v dvoch baleniach, 50 ml balenie …. myslím ideálne pre normálnych lepičov :-)) … a 150 ml balenie, pre takých nenormálnych lepičov ako som ja ( lepím dosť aj pre seba, aj okolo kamarátom … cca 10 kompletných driev mesačne nalepím ) .
K lepidlu som pričuchol, a už som vedel, že to bude niečo podobného ako Revolution … dokonca som tvrdil, že je to to isté ( ale nie je to úplne pravda) … lebo smrdí podobne ( nie je to tak intenzívne ako Revolution No.3) , ale podobnosť tam je.
Nedalo mi, tak som si kúpil balenie 150 ml.

 

Hneď ako som dorazil domov, kupoval som kamarátovi aj nové poťahy Rising Dragon … tak som sa vrhol na lepenie.

Červený som lepil lepidlom Revolution No.3 , druhý – čierny zas lepidlom Stiga Connect Glue. Takže hneď prichádzajú porovnania.

 • nesmrdí tak ako Revolution No.3
 • čo je ale najlepšie, konzistencia je hustejší
 • menej lepidla je potrebné na poťah
 •  rýchlejšie schne ( pri vlhkosti 40% v izbe, poťah s Revolutin 30 min >> Stiga do 20min)
 • oveľa lepšie drží, pevnejší lep
 • po 1 hodine je možné lepidlo (2 vrstvy) stiahnuť ako blanu z poťahu. U Revolution je to možné až druhý deň
 • priaznivejšia cena pri bežne predajnej cene na trhu je Stiga o 10% lacnejšia
  Revolution 100 ml = 14,90 €  …  Stiga Connect Glue 50 ml = 9,99€ …. 150 ml = 19,99€  ( Revolution 150ml = 22,35€)
 • jedinou veľkou nevýhodou je, že výrobca nedodáva k lepidlu špongie !!! Veľa ľudí to môže odradiť, aj keď ja keď nemám špongiu, nekupujem originál … ale za 0,20€ klasickú na umývanie riadu a tú nastrihám.  Ale aj tak je to veľký nedostatok !!!

Som nadmieru spokojný s týmto lepidlom, výborná kvalita, veľmi dobrý silný lep, rýchlo schne. Tým, že je lepidlo hustejšie nie je potreba toľko lepidla. Pri bežnom poctivom lepení s Revolution používam 3 vrstvy na poťah a 2 vrstvy lepidla na drevo. Pri lepení materiálu 1 vrstva drevo 1-2 vrstvy poťah. Pri OX 1+1 vrstva.

Pri Stiga lepidle stačí vrstva na drevo a 2 na poťah. Pri použití sendvičov alebo trávy kvôli zachovaniu rušivosti 1 vrstva drevo a 1 vrstva poťah.

U mňa jednoznačný impulz pre zmenu. Ešte som zvedavý, ako sa zachová lepidlo pri odstraňovaní poťahu, ale nepredpokladám nejaké ťažkosti.

Pridať Komentár