Po Riadne členskej schôdzi občianskeho zrduženia COOP LIGA DS, ktoré sa nieslo v znamení dynamiky, konštruktívnosti, emocionality a už sa zdalo, že nikdy neskončí, sa predsa len na rad dostalo aj to, prečo toto všetko robíme. Na rad sa dostal aj pingpong. Pre mňa to bude vždy pingpong, aj keď správnejšie by to mal byť stolný tenis, ale … pingpong.

Prvé kolo prinieslo ihneď na úvod súboj dvoch gigantov okresnej súťaže, dvoch ašpirantov na titul . Šamorínsky Hurikán hostil družstvo Trhovej Hradskej. Ako aj výsledok hovorí, bol to súboj na ostrie noža, a duel rozhodol až posledný zápas, po ktorom sa tešili hostia z víťazstva najtesnejším pomerom.

Druhý zaujímavý zápas sa hral v Gabčíkove, kde domáce áčko privítalo „nováčika“ súťaže. Už samostný názov družstva hostí, DAC Kincsei napovedá, o koho sa jedná. A svojmu menu spravili zadosťučinenie. Vyhrali pomerne jasne, čo možno ani ony sami neočakávali. Ale hlavne to nečakali domáci. A možno ani ostatné družstvá. Uvidíme, či to bol len taký jednorazový výstrel alebo to s tým titulom „baby“ myslia vážne …

V súboji úradujúceho majstra so svojim béčkom sa zrodil jasný výsledok pre Modré motýle, ktoré vykročili rázne za obhajobou titulu. Ale tie vážne zápasy ich len čakajú a ak budú chcieť byť úspešný aj v tomto ročníku a dosiahnuť titulový hattrick, budú musieť ešte na svojej hre trochu popracovať.

Transbetón Veľký Meder zavítal na zápas k Farkasom z Orechovej Potône a vyhral jednoznačne. Pred sezónou sa posilnil a tiež patrí medzi kandidátov na titul.

V súboji nováčika z Vrakúňa vo Veľkom Blahove u družstva s názvom Hajrá Abony (to asi aby ich entuziazmus cítili drusžtvá už pri nástupe) sa zrodila výhra hostí, v drese ktorých nastúpili tiež posili z druhej ligy. Výsledok tomu zodpovedá a nováčik sa týmto výsledkom prihlásil k tomu, že to so záchranou v našej prvej lige myslí vážne.

Súboj druhého nováčika súťaže s Bakou sa odložil na žiadosť hráčov Baky na iný termín. Bohužiaľ družstvo Baky pokračuje s touto praxou z minulej sezóny, kedy sa odkladali jeho zápasy. Nie je to dobré ani pre nich ani pre ich súperov a už vôbec nie pre súťaž ako takú, nakoľko regulárnosť súťaže týtmo môže byť naštrbená v počiach ostatních družstiev. Dúfajme, že si to uvedomia a do budúcich zápasov už budú nastupovať v riadne schválených a vylosovaných termínoch.

Vicemajster okresu z minulého ročníka, družstvo Ohradských Pirátov malo v prvom kole voľno a môže sa o toľko viac pripravovať na svoju premiéru v tomto ročníku.

Súťaž sa naplno rozbehla, zápasy prebehli v predzápasovej a pozápasovej priateľskej atmosfére. A čo bolo medzi tým? BOJ !!!! A tak to má byť. Bojujme, čo to dá a potom poďme spolu na pivo.

Tešme sa na druhé kolo, ktoré prinesie ďalšie zaujímavé zápasy a po ňom bude turnaj TOP 12.

 

preceda

 

Pridať Komentár