1971 :  Zara (YUG) : Jónyer, Stipančič, Šurbek

2018 : Montreaux (CH) : Boll, Ovtcharov, Groth

Čo spojuje tieto roky a mená ?

47 rokov a 46 ročníkov „Europe TOP 12“.

14x vyhral hráč zo Švédska, ale posledný krát v roku 1996, a to Waldner, ktorý je najúspešnejší účastník TOP 12 so 4 víťazstvami.

10x vyhral hráč z Nemecka, z toho aj posledné štyri ročníky.

4x vyhral hráč Maďarska, bohužiaľ naposledy pred 40 rokmi …

Juhoslávia a Bielorusko majú po tri tituly, Československo (Orlowski) a Rakúsko má 2 tituly. Ostatné krajiny majú po jednom víťazstve (POL, ENG, BEL, FRA, RUS, DEN, GRE, POR).

Pekná história. A stále trvá …

 

2018. 29.september, sobota, 9,00 hod., Dunajská StredaTOP 12 COOP Liga DS

V hracej miestnosti družstva DS Kék Lepkék bol zorganizovaný „tradičný 🙂 1. ročník“ obnoveného turnaja TOP 12 hráčov COOP Ligy DS za rok 2018.

Tri stoly, reklamné banery, rocková hudba, video projekcia, rozhodcovia, hráči … a diváci.

Myslím, že to bola super akcia, celkom dobre 🙂 zorganizovaná, týmto chcem vysloviť vďaku všetkým, ktorí pomohli pri organizácii podujatia a úprave haly, výkony hráčov boli na úrovni TOP 12 hráčov COOP Ligy, úvodné nasadenie hráčov bolo v podstate potvrdené aj pri konečnom umiestnení.

12 hráčov rozdelených do dvoch skupín po šiestich, do modrej a červenej, každý s každým, potom semifinále do kríža a nakoniec finále. Boli aj dve dámy a poriadne miešali kartami…Kto vyhral ? Nie je podstatné…. Vyhrali sme my všetci, ktorý sme si prišli zahrať a strávili sme pár hodín medzi svojimi priateľmi. Bojovali sme, vyhrali sme, prehrali sme, podali sme si ruky … treba viac ?

Takú malú citrónovú (chcel som povedať kyslú) chuť v ústach predsa len mám. Prečo ?

Z nezáujmu !!!

Toto bol v poradí už tretí turnaj v stolnom tenise na okresnej úrovni, na ktorý dostali pozvánku aj konkrétne osoby, ktoré majú na starosti informovanie v médiách širokej pospolitej verejnosti o dianí v našom meste, v našom okrese. Tak sa zdá, že sa „nedejeme“. Neviem, akým spôsobom presvedčiť kompetentné osoby o tom, že aj „pingpong“ je šport, ktorý sa hráva v našom okrese. A že sa hráva na vysokej úrovni. Alebo treba aj tu mať „kontakty“ ?! Možno majú okresné printové (česť výnimke) a televízne médiá tak veľa tém, že sa nestíhajú zúčastniť na ďalších podujatiach. Možno. Neviem.

Ale aspoň nás mohli odmietnuť a nie úplne odignorovať …

Nevadí, prehrávame 0:3 na sety, ale hrá sa na štyri víťazné … bojujeme ďalej 🙂

Pekná akcia. Začiatok histórie. A bude pokračovať …

 

preceda

 

 

 

 

 

Pridať Komentár