A je to tu !

Čo je tu ? No predsa tradičný 38. žitnoostrovský jarmok v Dunajskej Strede.

A budem písať niečo o ňom …. nie, kľud, to len srandujem. Ale predsa niečo.

Pred 37 rokmi bolo na plagátoch napísané : “ Pozývame Vás na tradičný 2. ročník žitnoostrovského jarmoku.“ Akosi mi to nešlo do hlavy, ako môže byť druhý ročník a už tradičný.

Ale keď môže byť, tak môže byť.

Tak teda znovu.

Tak a je to tu ! Úvodné „buly“. Tak sa tomu hovorí v hokeji. Po našom sa tomu hovorí : „Tak skovaj…!“

Čo je tu ? Tradičný 2. ročník COOP LIGY DS v stolnom tenise !!!

A my to dotiahneme tak isto do podobnej tradície ako ten jarmok. No, my. Asi nie my, ale niekto po nás, lebo väčšina z nás, nie že nebude hrať vtedy pingpong, ale väčšina z nás tu už ani nebude… a budeme spolu niekde inde sledovať ako sa hrá pingpong a budeme spomínať …

Ale dosť bolo tejto témy …

Začal sa nový ročník 2018/2019. Ročník plný zmien, plný očakávaní, plný nových hráčov a aj družstiev. Niektoré družstvá budú hrať o postup, niektoré o udržanie sa a niektoré o majstrovský titul. Všetci by sme ale mali hrať pre radosť. Hrať vo veľkom nasadení, plný emócií, bojovnosti … a potom sa uvidí ako to všetko dopadne.

Som veľmi rád, že si cestu k nám, do našej spoločnej pingpongovej rodiny, našli cestu aj noví (staronoví) hrači. Veď k nám prišli hrať bývalý reprezentant, hráči z prvej a druhej ligy. A to aj napriek tomu, že v tom prípade nemôžu hrať v inej súťaži. To je pre nás pocta. Priniesli k nám kvalitu, súťaživosť a dúfam, že aj záujem.

Ale najväčším prekvapením, a to veľmi príjemným, je skutočnosť, že do súťaže sa prihlásilo aj čisto ženské družstvo (znelo by trochu zvláštne, ak by som napísal mužstvo). Je poskladané z bývalých hráčok DAC, sú v ňom hráčky terajšej slovenskej aj maďarskej extraligy, hráčka minuloročného majstra , čo meno to pojem …. Čo vlastne chcú v našej súťaži ? Sú to športovkyne srdcom aj telom. Pozor na ne. CHCÚ VYHRAŤ TITUL !!!

Držím im úprimne palce pretože si myslím, že prinesú do súťaže oživenie, kvalitu po športovej stránke a o estetickej ani nehovorím… :))

Všetkým Vám želám mnoho športových úspechov.

 

preceda

 

 

 

 

1 Komentár

Pridať Komentár